kremy na dzień

kremy na dzień Jest 15 produktów.

Aktywne filtry

Naturalne kremy na dzień

Zadbana skóra twarzy może odejmować lat, rozpromieniać i dodawać energii. Nic więc dziwnego, że nie tylko panie sięgają po wzmożoną pielęgnację swojej cery, ale też coraz częściej mężczyźni interesują się tym tematem. Jednocześnie skóra twarzy to jeden z najbardziej delikatnych obszarów ciała. Dlatego najlepiej jest postawić na naturalną pielęgnację, która odpowiednio zostanie dostosowana do rodzaju cery. Dwa kluczowe aspekty dla skóry twarzy to oczywiście nawilżenie i oczyszczanie - w tym pomogą naturalne kremy na dzień

Podstawa to nawilżenie i okluzja 

Każdy rodzaj cery wymaga codziennej dawki nawilżenia. Wbrew pozorom, wyjątku nie stanowi skóra przetłuszczająca się - to właśnie brak nawilżenia może powodować nadmierny łojotok. Kosmetyki naturalne, które doskonale nawilżą będą posiadać w swoich składach takie substancje, jak: aloes, miód, kwas hialuronowy czy gliceryna. Jednak samo nawilżenie nie wystarczy, aby utrzymać odpowiedni poziom wody w naskórku. Potrzebna jest także okluzja, a więc stosowanie takich substancji, które tworzą warstwę ochronną. Najbardziej naturalnymi substancjami tego typu są liczne oleje roślinne, które można dobrać odpowiednio do rodzaju cery. Warto stosować kosmetyki, które zawierają je w swoich składach. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby dodatkowo pielęgnować swoją cerę, nakładając na skórę konkretny olej lub też dodając go do gotowego kosmetyku bezpośrednio przed nałożeniem. Tutaj z pomocą równiez przychodzą kremy naturalne na dzień.

Czysta skóra 

Zadbana cera to taka, która wolna jest od zaskórników i zanieczyszczeń. Same naturalne kremy na dzień nie są w stanie pomóc Twojej zmęczonej skórze. Dlatego bardzo istotne jest codzienne, dokładne oczyszczanie skóry twarzy. Niekiedy nie wystarczy zastosowanie jednego produktu. W przypadku cery łatwo zanieczyszczającej się, poleca się oczyszczanie dwufazowe - na przykład złożone z oleju myjącego i delikatnego żelu do mycia twarzy. Oleje myjące to proste i naturalne produkty, które składają się z oleju i emulgatora. W kontakcie z wodą tworzą emulsję, dokładnie przy tym oczyszczając skórę. Idealne są więc do zmywania makijażu. W następnej fazie sięgnąć można po żel myjący, trzeba jednak pamiętać, by nie zawierał on parabenów i silnych detergentów, które podrażniają skórę. Ciekawymi produktami całkowicie naturalnymi są hydrolaty, zwane też wodami kwiatowymi.

Jeden z najpopularniejszych hydrolatów to woda różana. Wystarczy przetrzeć delikatnie twarz hydrolatem po wcześniejszych etapach mycia twarzy, aby pozbyć się ostatnich zanieczyszczeń i resztek substancji myjących. Hydrolaty doskonale sprawdzają się także do odświeżenia twarzy rano czy w ciągu dnia, w zależności od indywidualnych potrzeb.