maski do włosów

maski do włosów Jest 6 produktów.

Aktywne filtry

Maski do włosów - sposób na dogłębną pielęgnację

Konieczność wyboru odpowiedniego szamponu i dobrej odżywki jest dla kobiet sprawą oczywistą. Zupełnie odmienną kwestią jest natomiast stosowanie maski do włosów. Wiele kobiet nawet nie posiada tego kosmetyku w swoim asortymencie. Niesłusznie maska do włosów uznawana jest za preparat ekskluzywny, przeznaczony jedynie dla osób mających problemy z włosami lub stosujących specjalne zabiegi fryzjerskie. Tymczasem kosmetyk ten stanowi podstawę odpowiedniego dbania o włosy. W przeciwieństwie do szamponu czy odżywki, działa on dogłębnie. Ma za zadanie dostarczyć włosom wszystkich potrzebnych składników odżywczych i wzmocnić je równiej od środka. Nadanie połysku i gładkości to zadanie, za które odpowiada odżywka. Maska natomiast wpływa na pielęgnację, wzmacnianie struktury włosa, jego regenerację i wzrost.

Zaufaj matce naturze

Nasze maski do włosów to produkty naturalne. Wszystkie składniki są substancjami w pełni bezpiecznymi. Maski te są ekologiczne. Podczas ich stosowania do środowiska nie dostają się żadne szkodliwe i syntetyczne związki. Ponadto zastosowanie naturalnych składników znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej czy podrażnień. Substancje aktywne, naturalne wyciągi i ekstrakty mają działanie niezwykle łagodne, ale jednocześnie skuteczne. Nie uzależniają skóry, posiadają subtelny i długo utrzymujący się zapach. W przeciwieństwie do związków syntetycznych, wywołują efekt trwały - widoczny przez długi czas także po zaprzestaniu stosowania kosmetyku. Zjawisko to wynika z faktu, że wszystkie naturalne składniki są doskonale przyswajane przez włosy, dzięki czemu składniki odżywcze efektywnie wnikają do ich struktury.

Maski do włosów dla wszystkich

Maski do włosów to kosmetyko obowiązkowe dla każdej osoby chcącej odpowiednio zadbać o włosy. Stosowanie ich jest wskazane zarówno u osób z osłabionymi włosami, jak i u osób, które cieszą się doskonałą kondycją włosów. W pierwszym przypadku w znaczący sposób wpłyną na odbudowę i regenerację, a w drugim pomogą utrzymać obecny stan naszej fryzury. 

Podobnie jak w przypadku szamponu czy odżywki, również  w przypadku maski do włosów kluczowy jest wybór odpowiedniego rodzaju kosmetyku. W ofercie znajdują się zarówno maski regenerujące, jak i maski wzmacniające. Różnice w składzie substancji aktywnych powodują, że maski te w nieco inny sposób  wpływają na strukturę włosa. Wszystkie jednak mają właściwości odżywcze i pielęgnujące.

Maska do włosów to kosmetyk o odmiennym niż odżywka zastosowaniu. Używa się rzadziej. Zabiegi można wykonywać raz w tygodniu lub częściej, w zależności od potrzeb. Nie jest jednak konieczne, aby maskę stosować przy każdym myciu. 

Maska do włosów to kosmetyk nakładany na skórę głowy zaraz po umyciu, na włosy wilgotne. Preparat pozostawia się na kilka lub kilkanaście minut (dokładny czas podany jest na opakowaniu), tak aby wszystkie składniki odżywcze mogły wniknąć w skórę i we włosy. Następnie maskę zmywa się bieżącą wodą. Po takim zabiegu można dodatkowo zastosować klasyczną odżywkę. 

Prostu skład - efektywne działanie

 

Naturalne maski do włosów znajdujące się w naszej ofercie charakteryzują się wyjątkowo krótkim składem. Taki dokładny dobór substancji aktywnych ma za zadanie idealne zaspokojenie potrzeb włosów konsumentek bez jednoczesnego ich obciążania nadmiarem składników. Naturalne pochodzenie wszystkich stosowanych wyciągów i ekstraktów jest kluczowe dla delikatnej i długotrwałej pielęgnacji. 

Składniki aktywne

 

Olej żurawinowy zastosowany w większości naszych produktów ma działanie silnie nawilżające. Cechuje się wysoką zawartością nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT). Jednocześnie nie pozostawia na włosach tłustego filtru. 

Kozieradka w znaczącym stopniu zmniejsza wypadanie włosów poprzez stymulację syntezy białek. Ponadto zwiększa ilość czerwonych krwinek i hemoglobiny we krwi, dzięki czemu usprawnia ukrwienie skóry głowy.

Olej abisyński cechuje się wyjątkowo delikatnym działaniem nawilżającym i regeneracyjnym. Jest zupełnie bezpieczny. Mogą go stosować nawet osoby z problemami skórnymi, takimi jak egzema. Bogactwo kwasu erukowego, należącego do rodziny kwasów omega-9, wpływa na jego właściwości pielęgnacyjne. Niewidoczna, cienka warstwa tłustego filtru pozostawiana na włosach zapobiega przesuszaniu poprzez zatrzymywanie wilgoci wewnątrz.

Olej z awokado to produkt bogaty w niemal wszystkie witaminy i składniki mineralne. Takie bogactwo składników odżywczych sprawia, że jego regularne stosowanie doskonale wpływa na dogłębną pielęgnację struktury włosa. Witamina E, witaminy z grupy B, witamina C i wiele innych w znacznym stopniu poprawią ich kondycję. Działanie olejku jest szybkie - to swego rodzaju multiwitaminowy szok dla twoich włosów.

Olej z wiesiołka posiada właściwości odżywcze dzięki wysokiej zawartości NNKT - niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Znajdują się tam niemal wszystkie wielonienasycone kwasy - należące do rodzin omega-3, omega-6 oraz omega-9.  Taki skład sprawia, że olej zapobiega niszczeniu struktury włosa, odżywia go i nawilża. Ponadto nasiona wiesiołka, z których produkowany jest olej cechują się również wysoką zawartością selenu i witaminy E - dwóch głównych składników zapobiegających procesom starzenia i niszczenia w organizmie oraz cynku i siarki - składników budulcowych, wzmacniających rdzeń włosa.  

D-Panthenol to związek chemiczny, który stanowi podstawę do syntezy witaminy B5. Witamina ta pobudza wzrost włosa i wygładza jego strukturę. Ponadto łagodzi podrażnienia i wpływa na regenerację skóry głowy.