Wybierając organiczne produkty do pielęgnacji skóry, wybieramy produkty, których składniki współdziałają z wyrafinowanymi naturalnymi systemami skóry. Biorąc pod uwagę właściwe składniki odżywcze, nasza skóra ma zdolność dbania o siebie i zdolność do regeneracji. Nasze ciała wykorzystują składniki odżywcze wchłaniane nie tylko przez żywność, ale także przez skórę. Jest więc medycznie zrozumiałe, że to, co nakładamy na skórę zostaje wchłaniane przez nią do krwioobiegu.

Zalety stosowania kosmetyków naturalnych

Wiele naturalnych składników ma zdolność przenikania w głębokie warstwy skóry. W wyniku tego nie tylko poprawia się wierzchnia warstwa skóry, ale także naprawia się ona na poziomie komórkowym. Ponadto wiele składników stosowanych w najlepszych naturalnych produktach do pielęgnacji skóry jest bogata w przeciwutleniacze, a także witaminy i minerały. Używając ich w niedługim czasie można zauważyć zmniejszone drobne linie i zmarszczki, bardziej jędrną skórę i większą elastyczność. Wraz z tym głębsze warstwy skóry zostają zregenerowane. W rzeczywistości, przeciwutleniacze działają świetnie w walce ze zmarszczkami, ale także zapobiegają różnym chorobom skóry, w tym trądzikowi.

 

Kosmetyki naturalne walczą z zapaleniami

Kolejną zaletą składników często stosowanych w naturalnych kosmetykach do pielęgnacji skóry jest działanie przeciwzapalne. Mają one kojący wpływ podrażnioną skórę i stany zapalne występujące we wszystkich typach skóry, ale w przy cerze tłustej, występujące w postaci trądziku.  Naturalne kosmetyki zawierają prawdziwe składniki odżywcze i przeciwutleniacze, które odżywiają skórę i zapewniają długoterminowe korzyści, w przeciwieństwie do konwencjonalnych produktów, które są rozcieńczane i wypełniane chemikaliami. Środki konserwujące nie są w tym przypadku potrzebne.  Produkty na bazie olejków roślinnych działają jak naturalny konserwant. Oleje mogą rozwijać bakterie dopiero po wprowadzeniu do nich wody.

Dlaczego warto stosować kosmetyki o naturalnym składzie?

 W dążeniu do zdrowego stylu życia wybór ekologicznej i naturalnej pielęgnacji skóry powinien być priorytetem. Oto trzy najważniejsze przyczyny:

Organiczna pielęgnacja skóry odbywa się za pomocą składników, które spełniają te same standardy co żywność ekologiczna. Oznacza to brak ostrych chemikaliów, pestycydów i nawozów. Wiele chemicznych składników używanych jako tanie wypełniacze faktycznie wyrządza więcej szkód niż pożytku. Skóra może wyglądać jaśniej przez kilka tygodni, ale na dłuższą metę składniki syntetyczne mogą powodować podrażnienia, zwiększoną wrażliwość i zatkane pory.

Wiele konwencjonalnych produktów do pielęgnacji skóry zawiera substancje chemiczne powodujące zaburzenia endokrynologiczne, takie jak ftalany i parabeny uznane za składniki rakotwórcze, które mogą mieć negatywny wpływ na układ immunologiczny, rozrodczy i hormonalny.

Ekologiczne produkty do pielęgnacji skóry wyprodukowane są ze składników organicznych wyhodowanych i wyprodukowanych przy użyciu zrównoważonych praktyk. Ponieważ nie znajdują się w nich środki ochrony roślin, znacznie mniej odpadów i toksyn przedostaje się do wód gruntowych. Wybierając organiczne produkty kosmetyczne, nie tylko dbamy o własne zdrowie i urodę ale również wspieramy środowisko w którym żyjemy.

Share on Social Media